مقدمه

دنج و راحت؛ سبک کوتاژ یعنی همین. این خانه‌ها که از سادگی زندگی روستایی به وجود آمده‌اند، کمی درخشش روستایی و کاراکتر فراوان دارند. این سبک در اواخر قرن نوزدهم در انگلیس مورد توجه واقع شد،زمانی که انقلاب صنعتی باعث اشتیاق ساکنان شهر به زندگی روستایی شد. تا آن زمان این سبک خانه ها بیشتر نماد فقر و زندگی خشن روستایی بود. اگرچه در طول زمان این ویژگی روستایی تبدیل به دلیل جذابیت آن شد.

رنگ بندی​

رنگ دیوارها سفید یا متمایل به سفید هستند. خانه هایی با طراحی داخلی کوتاژ اغلب رنگ های روشن دارند که به اتاق های کوچکتر احساس دلپذیری می دهد. چند تکه مبلمان تیره تر برای ایجاد کنتراست اضافه می شود. کفپوش های چوبی تضاد خوبی را به دیوار های روشن این سبک می دهند. با اینحال اگر کفپوش هم شبیه به رنگ روشن دیوارها انتخاب شود از مبلمان های پراکنده ی تیره رنگ برای ایجاد عمق بصری استفاده می کنند.

کلکسیون های قدیمی

دکوراسیون و مبلمان به سبک کوتاژ معمولاً جالب هستند زیرا داستان یک زندگی را روایت می کنند. اقلام قدیمی و آنتیک ضروری هستند زیرا کمی پیچیدگی را به این سبک آرام می بخشند.از یک طرح رنگ یا موادی مانند چوب، آجر یا فلز، استفاده می شود.

صندلی های چوبی

چوب های احیا شده، فرسوده یا رنگ شده همیشه در طراحی داخلی کوتاژ به چشم می خورد. چوب طبیعی تیره یک جایگزین عالی برای کسانی است که می خواهند بدون افزودن رنگ دیگری به خانه خود عمق و کنتراست اضافه کنند. به طور مشابه، چوب های هوازده یا رنگ شده می توانند رنگ ببخشند و پایه سفید را بشکنند.

قاب چوبی دیواری و دیوار های طرح دار​

استفاده از قاب های چوبی دیواری یکی از عناصر ضروری در طراحی این سبک است. ترکیبی از طرح ها برای دیوار ضروری است. از هر طرحی می توان استفاده کرد و ترکیب طرح گلدار و نواری یکی از گزینه هاست.

پارچه های طرح دار

همانند دیوار ها برای مبلمان ترکیبی از طرح ها ضروری است. از هر طرحی می توان استفاده کرد و ترکیب طرح گلدار و نواری یکی از گزینه هاست. ایجاد یک ترکیب رنگ متعادل می تواند چالش برانگیز باشد، اما می توان از تصاویر مختلف برای ایده گرفتن استفاده کرد

قفسه های دیواری

یک قفسه کتاب کاملاً مناسب خانه‌های کوتاژ است. از طرف دیگر، از قفسه برای به نمایش گذاشتن دکوراسیون مورد علاقه به سبک کوتاژ استفاده می شود. همچنین می‌توان کمدهای قفسه‌ای را در آشپزخانه یا حمام قرار داد تا اقلام مفید یا قطعات قدیمی را به نمایش گذاشت.می توان قفسه ها را همرنگ دیوارها انتخاب کرد.

چراغ های آنتیک

آویزها و لوسترهای تزئینی قدیمی برنجی و چینی به زیبایی در طراحی داخلی کوتاژ جای می گیرند، اما وسایل روشنایی مدرن تر نیز می توان استفاده کرد. همانند سایر وسایل دکوری، می‌توان از دوره‌های مختلف با هم ترکیب کرد تا ظاهر مناسبی داشته باشد. نور گرم برای ایجاد فضای دنج نهایی ضروری است، بنابراین نورپردازی ها باید با هم ترکیب شوند.

گل و گیاه

در سبک کوتاژ  استفاد از گل ها ضروری بنظر میرسد چراکه تفاوت بین زندگی شهری و روستایی را نشان می دهند. از گلدان با جنس و رنگ های مختلف استفاده می شود.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری های الهام گرفته شده از طبیعت در اتاق خواب گزینه ی خوبی برای انتقال حس روستایی هستند.

فرش ها

در این سبک از فرش ها ی بافت دار و طرح دار برای ایجاد بیشتر حس صمیمیت استفاده می شود.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *