مقدمه

طراحی داخلی انتزاعی یک سبک دکوراسیون الهام گرفته از هنر انتزاعی است که بر رنگ، الگو، خطوط و اشکال تاکید دارد. الهام گرفته شده از سبک ها ی مدرن، ریترو و مینیمالیست است. فضاهای داخلی تزئین شده به این سبک برای متعادل کردن عناصر جسورانه مانند لامپ‌های رنگارنگ، آثار هنری و مبلمان برجسته، از دیوارها یا کف‌پوش با رنگ خنثی استفاده می‌کنند. این رویکرد در دکوراسیون شما را دعوت می کند تا با فضای خود بازی کنید و شخصیت خود را با قطعات بیان شده، اشکال و الگوهای هندسی، منسوجات رنگارنگ و مبلمان برجسته که چشم را به چالش می کشند، به نمایش بگذارید.

رنگ بندی​

از رنگ های روشن گرفته تا پاستلی، فضای داخلی انتزاعی ویترینی برای رنگ های جسورانه و چشم نواز است. گاهی اوقات، رنگ‌های موجود در یک قطعه ی هنری انتزاعی در اتاق، طرح رنگی را برای کل اتاق القا می‌کنند و حسی منسجم ایجاد می‌کنند. دکوراتورها اغلب این رنگ‌های جسورانه را با رنگ‌های خنثی دیگر متعادل می‌کنند.

کنتراست

تضاد در طراحی انتزاعی به روش های مختلف ظاهر می شود. می توانید از کنتراست برای جلب توجه به یک نقطه کانونی یا ایجاد حس تعادل استفاده کنید. برای مثال، رنگ‌های روشن را با رنگ‌های مشکی یا متالیک تضاد کنید تا با در نظر گرفتن یک رویکرد مینیمالیستی به دکوراسیون کلی خود، آن‌ها را برجسته کنید.

نقطه کانونی

دکوراتورهایی که یک فضای داخلی انتزاعی ایجاد می کنند، اغلب طرح اتاق را حول یک نقطه کانونی واحد می سازند، مانند مبلمان یا یک قطعه هنری دیواری ، و اجازه می دهند بقیه اتاق به عنوان یک بوم عمل کند. اگرچه زیبایی شناسی انتزاعی از طرح های جسورانه و ماجراجویانه استقبال می کند، اما با استفاده از سادگی از بهم ریخته شدن آن جلوگیری می کند.

اشکال هندسی

سبک طراحی انتزاعی شامل اشکال هندسی است که چشم را به چالش می کشد. مانند طراحی مدرن، سبک از خطوط تمیز استقبال می کند، که می تواند در عناصر معماری، مبلمان، منسوجات و سایر قطعات برجسته منعکس شود.

اتاق نشیمن

از میزهای قهوه‌خوری و کاناپه‌ها گرفته تا آثار هنری روی دیوار ، آزادی زیادی در مورد دکوراسیون انتزاعی در اتاق نشیمن وجود دارد. برای اکثر قطعات مبلمان ، یک پس زمینه خنثی احتیاج است. بسیاری از طراحان به سمت رنگ های سفید بافت دار یا چوب طرح دار متمایل می شوند تا یک بوم برای قطعات نمایشی مورد علاقه خود ایجاد کنند.سبک انتزاعی شما را دعوت می کند تا با انتخاب مبلمان خود از چارچوب خارج شوید. مبلمان انتزاعی، مبلمان معمولی را به روش‌های جذاب و غیرمنتظره‌ای دوباره تجسم می‌کند. می توان از تضاد رنگ های روشن مثلا برای اکسسوری و تابلو نقاشی با رنگ های خنثی استفاده کرد.

سالن غذاخوری

بهترین راه برای وارد کردن عناصر منحصر به فرد اضافی به اتاق ناهارخوری، رنگ و شکل است. استفاده از صندلی‌های ناهارخوری رنگارنگ با خطوط انتزاعی یا الگوهای بافت دار راه مناسبی است. گنجاندن الگوهای هندسی جذاب در دکوراسیون راه دیگری برای آوردن زیبایی انتزاعی به خانه است. منسوجات با رنگ‌های جسورانه و الگوهای چالش برانگیز می‌توانند بافتی را به فضا اضافه کنند، چه روی مبلمان، بالش، یا کاغذ دیواری.

اتاق خواب

تختخواب را مرکز طراحی قرار دهید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به طراحی مدرن، مینیمالیستی یا رترو متمایل شوید. برای یک تخت خواب مدرن، شما به مواد ترکیبی و عناصر ساده نگاه خواهید کرد. فریم های تخت مینیمال باید تا حد امکان ساده و بدون هیچ گونه جزئیات یا تزئیناتی باشند و فقط عملکردی خالص دارد. تخت خواب رترو به شما این امکان را می دهد که با ساختار و رنگ کمی بیشتر سرگرم شوید. در طراحی اتاق خواب می توان یا از رنگهای تند یا از رنگ های خنثی و اشکال هندسی استفاده کرد.

آشپزخانه

تزئین با مبلمان انتزاعی در آشپزخانه نیاز به خلاقیت واقعی دارد. هر جنبه ای از دکوراسیون داخلی را می توان سفارشی کرد. از قفسه ها و میزها گرفته تا ست های نورپردازی. به جای طرح رنگی معمولی مینیمالیستی، آشپزخانه را می توان با رنگ و انرژی بیشتر زنده کرد.

تابلو های نقاشی

آویزان کردن نقاشی های انتزاعی بر روی دیوار یک راه ساده برای گنجاندن این روند طراحی در هر مکان است. چه بخواهید یک قطعه را روی شومینه آویزان کنید یا قطعات کوچک‌تر را در مکانی غیر منتظره مانند حمام بگنجانید.

نورپردازی

از لوسترها گرفته تا لامپ ها، انتخاب نورپردازی شما می تواند کیفیت های انتزاعی زیادی را به شما منتقل کند و در عین حال نقطه کانونی خیره کننده ای را ایجاد کند که مجذوب کننده باشد. نصب یک لوستر هندسی و فلزی تا نقطه کانونی ایجاد کند که به خوبی با پالت رنگ اتاق تضاد داشته باشد، یا آباژورهایی که دارای الگوی برجسته یا خطی هستند به طراحی انتزاعی کمک می کنند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *